איך להצליח להשיג כל מטרה בחיים שלי? איך להציב מטרה בצורה נכונה. חמשת החוקים הכי חשובים.

כולנו רוצים להצליח לעמוד במטרות שאנחנו מציבים לעצמנו. הבעיה היא שאנחנו לא תמיד עושים את זה נכון. כי לפעמים אנחנו עושים כל מיני דברים שקצת אפילו אפשר להגיד.. תוקעים לנו את היכולת להשיג את המטרה.

במאמר הזה נדבר בדיוק על הדברים האלה.

על איך אפשר להציב את המטרות שלו באופן נכון וכמו מקצוענים שמשיגים כל מטרה בחיים שלהם.

אני אגיד לכם מראש, מי שיודע להציב מטרה בצורה נכונה. חווה חיים מדהימים. כן אני לא מתבייש להגיד את זה.

כי האנשים שעושים את זה משיגים כל מטרה שהם רוצים בין אם זה קשור בנראות ובבריאות שלהם, בעבודה שלהם, בזוגיות שלהם או בכל דבר אחר שהם רוצים להשיג ולהצליח בו בצורה הטובה ביותר.

מי שלא יודע להציב מטרה כמו שצריך נתקל בקושי להציב אותה. זה החלק הכי חשוב. ואז חיים חיים שלא כיף לחיות כי אתם מנסים ומנסים כמו לנסוע על ניוטרל.

באתי לעשות סדר.


אז כדי להציב מטרה בצורה נכונה וטובה, אנחנו רוצים לשמור על 5 כללים שמאוד חשוב להשתמש בהם כשאנחנו מציבים את המטרה.

אז הנה לכם:

חמשת החוקים להצבת מטרה נכונה

במהלך חמשת החוקים אני אתן דוגמאות למטרה לא טובות ולמטרות טובות בנושא ההרזיה. (בכל שלב אני אשתמש בדוגמה הטובה מהסעיף הקודם בתור הדוגמה הלא טובה של הסעיף הנוכחי כדי ליצור מיקוד על השינויים בהגדרת המטרה. בסוף התהליך (חמשת החוקים) אתם תבינו איך לנסח מטרה כמו שצריך ובצורה נכונה.

אז המטרה של הדוגמה שלנו היא: "אני לא רוצה להיות שמן".

  1. ניסוח חיובי הדבר הראשון ואולי הכי חשוב בהצבת מטרה נכונה כמו מקצוענים, שתאפשר לכם באמת להשיג את המטרות שלכם. היא להפסיק לחשוב על מה אתם לא רוצים שייקרה ולהתחיל לחשוב על מטרה שאתם כן רוצים. כלומר, אני לא רוצה לחשוב על המטרה שלי בתור "עם מה אני רוצה להפסיק" או "איך אני לא רוצה להיות" אלא רק על איך אני כן רוצה להיות ועל מה אני כן רוצה להשיג. כשאנחנו מציבים מטרה חיובית זה מאפשר לנו 2 דברים: א. לדעת בדיוק מתי השגנו אותה ב. כיוון המוטיבציה שלנו הוא חיובי ולא שלילי (הנה הקישור למאמר על כיווני מוטיבציה). דוגמה לא טובה: אני לא רוצה להיות שמן. דוגמה כן טובה: אני רוצה להיות רזה יותר.

  2. מטרה ספציפית אנחנו רוצים להגדיר את המטרה שלנו בצורה הכי ספציפית שאנחנו יכולים כדי שנוכל לדעת בדיוק מתי השגנו אותה. לא בערך, בדיוק. כשנהיה ספציפיים ומדויקים זה יאפשר לנו לדעת מתי השגנו את המטרה וגם איפה אנחנו עומדים בדרך לשם. דוגמה לא טובה: אני רוצה להיות רזה יותר. דוגמה כן טובה: אני רוצה לרדת 10 קילו.

  3. מדידה בזמן עוד דבר מאוד מאוד חשוב בהצבת המטרה שלנו היא שאנחנו רוצים שהמטרה תהיה תחומה בזמן. ככה באמת נדע שאנחנו בכיוון הנכון למטרה ונלך על מוטיבציה חיובית בצורה הטובה ביותר שלה. דוגמה לא טובה: אני רוצה לרדת 10 קילו. דוגמה כן טובה: אני רוצה לרדת 10 קילו עד ה31 לחודש הבא.

  4. מיקוד שליטה פנימי כשאנחנו מציבים את המטרה שלנו אנחנו רוצים לוודא שהמטרה היא במיקוד השליטה הפנימי שלנו. כלומר, השגת המטרה תלויה אך ורק בנו ולא בדברים חיצוניים כמו הסביבה או העולם. דוגמה לא טובה: אני רוצה שהעולם יפסיק לאכול בשר. דוגמה כן טובה: אני רוצה להתנדב למען בע"ח.

  5. כאילו זה קורה כאן ועכשיו זה השלב האהוב עליי. כי זה בעצם מאגד את כל מה שהNLP בא להגיד וכל מה שאני מדבר עליו כמעט תמיד. הכל מתחיל מבפנים. מהמוח שלנו. כשאנחנו מציבים מטרה אנחנו רוצים לדמיין את המצב הרצוי (המטרה) בצורה מאוד מאוד עשירה כאילו זה קורה כאן ועכשיו. כשאנחנו עושים את זה המוח מתחיל להבין שזה המצב שאנחנו נמצאים בו ואנחנו מתחילים לפעול ממש כאילו כבר השגנו את המטרה. למה? כי המוח לא מבדיל בין זיכרון דמיון ומציאות אז אנחנו רוצים לתת לזה את המקום של זה ולתת לדמיון שלנו להפוך למציאות.


חברים! אלה הם חמשת החוקים להצבת מטרה נכונה. אם תקפידו עליהם בכל מטרה שתציבו לעצמכם אני יכול להבטיח לכם שזה ישפר אתכם בטירוף. אבל! הפעולות שלכם חשובות לא פחות.

להציב מטרה נכונה זה חשוב, אבל תוכנית הפעולה שלכם ואיך שאתם מתכוונים באמת להשיג את המטרה חשוב לא פחות.


אם אתם מרגישים שאתם רוצים להתייעץ בנוגע להצבת מטרה, לתת לזה קצת מקום.

אני מזמין אתכם להשאיר פה את הפרטים שלכם למטה ולקבל קישור לקבוצת הפייסבוק שלנו שבה אנחנו מתקדמים לכיוון ההתפתחות האישית של כולנו ביחד.

אוהב אתכם ♥

2 צפיות0 תגובות